wtorek, 1 grudnia 2015

Piękna ozdoba - NIEBEZPIECZNA TRUCIZNA !

Zbliżają się Święta i pewnie w wielu domach zagości i pięknie się zaprezentuje jakże popularna gwiazda betlejemska. W wielu rodzinach to już tradycja. W mojej zresztą także. Sama chętnie ją kupuję by zdobiła nasze mieszkanko. I polecam ją bo naprawdę pięknie potrafi się wkomponować w ten magiczny, świąteczny okres. Ale musicie wiedzieć, że jest to roślina trująca ! Dlatego mając w domu przede wszystkim dzieci , trzeba zachować szczególną ostrożność ! Wszystkie części tej rośliny zawierają trujące substancje, których spożycie może wywołać silne zatrucie wymagające hospitalizacji. A jak wiadomo wszystko co "nowe, inne" ciekawi najbardziej nasze małe pociechy.

Kwiaty ogólnie należą do pięknych i bardzo popularnych ozdób. Są lubiane, ciekawie wyglądają i wnoszą trochę wiosny do naszych domów. Ale mają też minusy. Jednym z nich są substancje w nich zawarte, których spożycie może przysporzyć nam sporo problemów zdrowotnych.
Dlatego chciałam wymienić kilka z nich i opisać pokrótce jakie skutki mogą wywołać. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że kontakt z ulubionym kwiatem może okazać się bardzo niebezpieczny.


Pomimo szkodliwości niektórych roślinek, nie rezygnujmy z ich hodowli. Dbajmy o prawidłowe przestrzeganie zaleceń. Podczas przeprowadzania "zabiegów" przy kwiatach załóżmy rękawiczki!
Pilnujmy nasze dzieciaki i zwierzaki by nie przyjaźniły się zbyt bardzo z roślinami nie tylko tymi naszymi, ale także w szczególności rosnącymi poza domem.


A Wy lubicie kwiaty?
Hodujecie, któreś z powyższych? 
Może polecacie jakieś szczególne okazy?