sobota, 17 grudnia 2016

Clementoni - perfekcyjny nauczyciel


Przedstawię Wam dziś jeden z prezentów jakie przyniósł NAM w tym roku Mikołaj. Piszę NAM, bo to prezent zarówno dla dziecka jak i rodziców. Perfekcyjna pomoc do nauki, a co najważniejsze, uczymy się poprzez zabawę! 

W pudełku znajdziemy przyrząd do nauki w kształcie laptopa, dwa magiczne długopisy, aż 24 plansze edukacyjne, które zawierają ponad 200 kolorowych, ciekawych quizów.Plansze podzielone są na grupy w zależności od wieku dziecka. Gra jest przeznaczona od trzech do sześciu lat i tak mnie więcej są przedstawione zadania.

A co takiego nasze maluchy mogą się dowiedzieć i nauczyć grając w owy Mózg elektronowy? Powiem Wam, że naprawdę wiele. A mianowicie:
  • dzięki magicznym długopisom usprawniają pracę rąk oraz ćwiczą sprawność manualną
  • gra wspomaga logiczne myślenie, pobudza zmysł obserwacji (rozpoznawanie, kojarzenie, klasyfikacja przedmiotów i sytuacji)
  • uczą się poznawać i rozumieć świat ( świat zwierzęcy, świat ludzi dorosłych, zawodów, narzędzi pracy)
  • nauka czytania i pisania znaków numerycznych, kojarzenie liczb z ilością, podstawy działań arytmetycznych
  • doskonale ćwiczy pamięć naszych dzieci
  • czas spędzony blisko rodzica na wspólnej zabawie daje wiele radości i pięknych chwil, co buduje poczucie własnej wartości malucha


Podsumowanie:
Gra jest ciekawa, ładna, kolorowa, co zachęca dzieci do zabawy. Po prawidłowej odpowiedzi zapala się lampka i słyszymy radosne dźwięki wydobywane z "laptopa". Jest niedroga, dostępna w sieciach Biedronka, za jedyne 34,99 zł.
Minusem jest wykonanie. Delikatne kabelki przy długopisach. Plansze wykonane z cienkiego papieru - w rękach trzylatka mogą łatwo ulec zniszczeniu. 
Pomimo kilku wad, bardzo polecam, fajna zabawa a przy tym dziecko bardzo dużo się uczy. Można miło, ciekawie i radośnie spędzić czas z naszym maluszkiem :)