czwartek, 15 grudnia 2016

Zadbaj o zdrowe stopy !Każdy rodzic dba o zdrowie swojego dziecka, stara się najlepiej jak potrafi. Cierpliwie i wytrwale znosi trud opiekuńczo - wychowawczy. Kupuje drogie zabawki, by malec był szczęśliwy, by miał beztroskie dzieciństwo. Staramy się by nasz syn czy córka byli pięknie i modnie ubrani. Buty Adidas, sandałki Nike... Bawilandia, Energylandia, Zoo co tydzień... ale często zapominamy, świadomie bądź nie jak ważne są stopy dziecka. Jak często zaniedbanie za młodu odbije się w późniejszym, ich dorosłym już życiu...

I ja także zapomniałam. Kupowałam piękne, drogie ale nie zdrowe dla dzieci buciki. Patrzyłam na wygląd, nie zdając sobie sprawy, że tym wyglądem mogę zepsuć stopy mojego dziecka.
Na szczęście w porę przypomniał mi to pediatra. Ostrym tonem zapowiedział, że dziecku do czwartego roku życia formuje się stopa i musi nosić obuwie za kostkę, z usztywnionym napiętkiem! I nie, że wystarczy kupić jedne buty, najczęściej te, w których wychodzi na zewnątrz. Wszystkie. I te po dworze i te na lato i te po domu także. I właśnie najważniejsze są te ostatnie. Bo to w domu dziecko spędza najwięcej czasu.

Nasz wybór padł na firmę Daniel. Obuwie przez nich oferowane jest produkowane w Polsce. Wykonane z naturalnych skór oraz materiałów najwyższej jakości. Każda para wykonywana jest ręcznie i muszę przyznać, że są bardzo starannie uszyte. Dostępne w bardzo bogatej, modnej kolorystyce, zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Buciki posiadają atest Zdrowa Stopa i są zgłoszone jako produkt medyczny.


Są bardzo lekkie i elastyczne. Dzięki regulowanym rzepom dopasowują się do każdej stopy dziecka. Naturalna skóra oraz liczne otwory na bokach pozwalają skórze swobodnie oddychać, zapewniając przy tym odpowiedni proces termoregulacji.
Obuwie wykonane jest na kopytkach z szerokim i wysokim czubkiem, co daje komfortową przestrzeń dla szeroko ustawionych palców.
Wysoka cholewka, wzmocniona w pięcie sprężystą zakładką wspomaga właściwe ułożenie pięty oraz idealnie podtrzymuje staw skokowy.
A zmodyfikowany Obcas Thomasa, utrzymuje stopę w odpowiedniej pozycji.
Ponad to obuwie Daniel jest dostosowane do wkładek oraz aparatów ortopedycznych, szyny strzałkowej, piszczelowej, jak również daje możliwość podwyższenia obcasa w celu wyrównania długości kończyn. 
Obuwie profilaktyczne zalecane jest do stosowania u dzieci, w celu zapobiegania powstania wad czynnościowych kończyn dolnych, w profilaktyce jak i we wspomagającym leczeniu i rehabilitacji zniekształceń wzrostowych i nabytych kończyn dolnych, takich jak:
  • koślawość kolan
  • koślawość stóp
  • szpotawość stóp
  • stopy płasko - koślawe 
  • stopa wiotka
  • płaskostopie podłużne
  • płaskostopie poprzeczne
  • paluch koślawy
  • szponiaste ustawienie palców
Nie czekaj, zadbaj o stopy dziecka już dziś !!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza