wtorek, 29 grudnia 2015

"Rok w Lesie"


Na naszej półce zamieszkała nowa i ciekawa książka. Jest to seria bezliterowa, którą Kuba i ja lubimy najbardziej. Nasza wyobraźnia podczas "czytania" takich książek nie zna granic. Można tworzyć przeróżne, ciekawe historie a poniższe obrazki nam to ułatwią. Pole do popisu mamy szerokie, gdyż mamy do opowiedzenia cały rok życia zwierząt w lesie. To wspaniałe wprowadzenie dziecka do świata przyrody, zapoznanie z mieszkańcami lasu oraz nauka jak "kręci" się świat względem zmieniających się pór roku. 

W książce znajdziecie dwanaście miesięcy, cztery pory roku, zobaczycie jak zachowują się mieszkańcy lasu w deszcz, co robią w nocy i jak przygotowują się do zimy. Ponad to, gdy znudzą Was już opowieści, na końcu książki znajduje się ciekawa zabawa - labirynt, którym Wasze dzieciaki na pewno się zachwycą!

Dzięki tej książeczce wspomagamy proces nauki przez zabawę. Myślę, że niejeden dorosły wiele jeszcze się nauczy!
Od Wydawnictwa: 

" Rok w lesie zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę.
Poznajcie zwyczaje zwierząt. Kto gdzie mieszka? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Kto jak przygotowuje się do zimy? Które zwierzęta i ptaki wiążą się na całe życie, a które tylko na czas godów? Kto ma najlepsze spiżarnie, a kto jest największym leśnym  łobuzem? Kogo nie spotkacie zimą? Kto jak długo opiekuję się młodymi? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki.
Rok w lesie pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo- skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę na wiele, wiele godzin. "

 
Wydawnictwo : Nasza Księgarnia 
Autor : Emilia Dziubak
Rok wydania : 2015
Oprawa : twarda
Ilość stron : 28
Format : 23 x 31
Cena na okładce : 44.90 zł 
Cena www.czytam.pl : 29.63 zł