wtorek, 1 listopada 2016

7 sposobów na przyjemny, jesienny spacer z dwulatkiem

Jak dobrze wiecie, dwuletnie dzieci bywają czasem bardzo nieznośne, dające nam nieźle w kość, czasem z trudem powstrzymujemy złość. A żeby nie wybuchnąć ratujemy się wszelkimi sposobami. Jednym z nich jest wyjście z domu, z dzieckiem oczywiście :)
Ale czasem bywa, że zamiast spokoju, mamy jeszcze większy stres, bo i tam nasza pociecha nie daje nam żyć.
Brak współpracy ze strony dziecka, ucieczki, stanie w miejscu, a trzymanie za rękę to tylko nieosiągalne marzenie?

Jak sprawić, by jesienny spacer był całkiem fajny, przyjemny i bezstresowy?

Oto 7 moich niezawodnych sposobów 

  1. Nie zakładaj na spacer odzieży oraz obuwia w bieli dziecku ani też... sobie. Rozbrykany dwulatek nie patrzy pod nogi i zawsze się potknie, przewróci, wytrze ścianę plecami i zawsze nadepnie na Twojego rażącego bielą buta.
  2. Kiedy wychodzicie na godzinny spacer, wiedz, że będzie on o kolejną godzinę dłuższy. Na dworze zawsze jest coś ciekawego, coś co przykuje uwagę na dłużej, bywa, że właśnie tą zaplanowaną godzinę Twoje dziecko wpatruje się w pełzającą dżdżownicę.
  3. Na wszelki wypadek zabieraj ze sobą wózek, nawet jeśli masz pchać pusty cały spacer. Nigdy nie wiadomo, kiedy zbuntowane dziecko nagle przypomni sobie, że bolą go nogi tak bardzo i nie da rady dalej iść.
  4. Nie wychodź z domu bez paczuszki chusteczek nawilżanych. Ciekawość dwulatka nie zna granic... nie raz zadziwi Cię co ono trzyma w ręce :D
  5. Przekąski to podstawa! Nawet jeśli zobaczy sklep, masz porządny argument, by do niego nie wejść. Unikniesz przy tym najgorszego- awantury o niezakupioną zabawkę.
  6. Załóż wygodne buty, na płaskiej podeszwie, najlepiej adidasy do biegania. Będzie Ci łatwiej gonić za uciekającym maluchem.
  7. Wrzuć na luz. Pozwól dziecku się pobrudzić. Niech zwiedza, poznaje otaczający go świat. Uczy się w ten sposób i doświadcza życia.
A jak sprawują się Wasze pociechy? 
Spacery u Was to przyjemność czy wyzwanie?
A może są tu szczęściarze, których dzieci lubią jeździć w wózku?

Wypowiadajcie się i wydłużajcie listę :)