czwartek, 6 kwietnia 2017

Na niebiesko - dla Autyzmu

 
Foto: internet

Autyzm jest poważnym zaburzeniem rozwojowym, które objawia się przed drugim rokiem życia. Dzieci dotknięte autyzmem fizycznie nie różnią się od swoich rówieśników, ale zachowują się tak, jakby nie były w stanie zrozumieć informacji, które docierają do nich za pośrednictwem zmysłów. Charakterystyczne są również zaburzenia komunikacji werbalnej, niewerbalnej, wyobraźni, zaburzenia związków społecznych oraz występowanie czynności powtarzających się, a także niechęć do zmian.
Niestety wciąż za mało się o tym mówi, ludzie posiadają zbyt małą wiedzę na temat choroby i bardzo poważnym problemem jest ocenianie autystycznych dzieci jako niegrzeczne, niezdyscyplinowane. Bardzo często dzieci dotknięte chorobą są wyśmiewane, odtrącone, niezrozumiane...

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest dzień podniesienia świadomości na temat autyzmu.
Charakterystycznym symbolem choroby jest kolor niebieski, którym zaświeciła w niedzielę Polska. 

Tego dnia, oprócz oświetlonych miast, organizowane były przeróżne akcje, zbiórki pieniężne, charytatywne imprezy. 
Nie potrafię przejść obojętnie obok chorych dzieci, ludzi, zwierząt, dlatego nie mogło mnie tam zabraknąć :) Bo tego dnia, dzieciakom pomagały PSY !
W przepięknym, malowniczym terenie, w zaciszu Białej Przemszy odbyły się charytatywne zawody "Niebieski Dogtrekking", w którym pobiegło 225 uczestników oraz 176 psów !!! Wśród nich byłam ja i Mayka :) 
Bieg z mapą w dłoni, na dystansie 16 km był wspaniałą, wesołą przygodą, która na długo zapadnie w mojej pamięci i te niezwykłe dzieciaki... to był naprawdę wyjątkowy czas :) 
Móc nieść pomoc potrzebującym to wspaniałe uczucie - pomagaj... bo warto !!!

Foto: Marcin Mucha

Foto: Marcin Mucha

Foto: Marcin Mucha

Foto: Marcin MuchaFoto: internet


A TY? Znasz się na tym?
Nie bądź zielony w temacie autyzmu 
W kwietniu bądź niebieski !
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza