sobota, 27 sierpnia 2016

Tak, to już ten czas... "Rok w przedszkolu"
Wrzesień już tuż, tuż, a co za tym idzie... czas do przedszkola. Niektóre dzieci już zaczną kolejny rok, są dzieci, które z żalem powrócą, są i takie, które nie mogą się już doczekać kiedy przywitają dawno niewidziane koleżanki i kolegów. 
Są też dzieci, które do przedszkola pójdą po raz pierwszy. Jest to ogromny stres zarówno dla maluchów jak i rodziców. Warto zatem odpowiednio przygotować dziecko do nowej przygody. 

A jak?

Mam dla Was bardzo fajną książkę, dzięki której Wasze pociechy dowiedzą się co to tak naprawdę jest to przedszkole? Co się tam robi? Kto tam jest? Jak wygląda zwyczajny dzień?Rok w przedszkolu to kolejna część z serii Rok w mieście oraz Rok w lesie ( recenzja TU ) . Po raz kolejny napiszę, że książki bezliterowe to coś co z Kubą lubimy najbardziej i głośno polecamy !!

Na początek, jak to bywa, poznajemy się... przedstawione są wszystkie dzieci ze słonecznego przedszkola, opiekunka, a także Marcel, odpowiedzialny za usterki, wraz ze swoim pieskiem Bazylem. W przedszkolu mieszka także kotka, która ciągle się chowa i trzeba jej szukać. 
Od września aż do czerwca w słonecznym przedszkolu tętni życie, nie ma miejsca na nudę. Ciągle coś się dzieje. Na początek Hallowen... przebierańce, zabawa... ach co to był za dzień :)


 
Mikołaj, prezenty, strojenie choinki... Grudzień - to chyba najlepszy miesiąc wszystkich dzieci. 
Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka - fajnie jest poczuć się dumnym z samego siebie :)
A Zosia? Znowu coś zgubiła. Pomóżmy odnaleźć jej zaginiony przedmiot. 
Halo, halo, ktoś rozlał farbę... ślady pozostawione na podłodze to świetny trop, podążajmy za nimi, one wskażą nam winowajcę :)
Więcej Wam nie napiszę... chcecie wiedzieć jak toczy się życie w kolejnych miesiącach? Zachęcam do nabycia książki, bo jest świetnym wprowadzeniem do świata przedszkolnego!
Dzięki powyższej propozycji nasze dzieci zobaczą, że przedszkole nie jest wcale takie straszne, a nawet stwierdzą, że jest tam całkiem fajnie. Dzięki niej, ten pierwszy raz nie będzie aż tak stresujący, bo nie będzie niewiadomy. Powyższa książka doskonale pokazuje jak świetnie można bawić się w przedszkolnych murach, to zachęta dla nieśmiałków, oraz niesamowita chęć zaspokojenia ciekawości naszych małych rozumków :)My się jeszcze tam nie wybieramy, ale już poznajemy i oswajamy przedszkolny świat :)
 Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
 Autor: Przemysław Liput
 Rok wydania: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28
 Format: 23x31
 Cena na okładce: 44,90 zł
 Cena na www.czytam.pl: 26,05 zł